طراحی وب سایت پزشکی
۰۳
بهمن

طراحی سایت پزشکی

بدون شک یکی از حساس ترین حرفه ها در همه جای دنیا پزشکی است. پزشکی با سلامت روحی و جسمی جامعه در ارتباط است. توسعه تکنولوژی و امکان استفاده از اینترنت برای عموم مردم موجب شده ، تا پزشکان نیز در شبکه های اجتماعی حضور پر رنگی داشته باشند. طراحی سایت پزشکی ایده ای است که موجب رضایت بیماران و پزشکان می شود.

فواید طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی شیوه ای مدرن برای معرفی پزشکان و اطلاع رسانی از تخصص ویژه آنان است. معرفی یک پزشک با توجه به درجات علمی، تخصص، سوابق تحصیلی و دانشگاهی، تالیفات و مقالات چاپ شده تنها بخشی از طراحی سایت پزشکان است که به طور اختصاصی و با توجه به سلیقه هر پزشک انجام می شود. سایت پزشکی رزومه یک پزشک برای بیماران است. برخی از مهم ترین بخش های سایت پزشکی عبارتند از:

بخش اخبار و مقالات پزشکی

جدیدترین اخبار پزشکی و یافته های علمی مرتبط با تخصص پزشک را می توان از طریق این قسمت اطلاع رسانی کرد. علاوه بر افراد عادی، بسیاری از دانشجویان رشته پزشکی نیز در لیست کاربران سایت پزشکی قرار دارند که مشتاق آخرین دستاوردهای علم پزشکی هستند. امکان به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در دیگر شبکه های اجتماعی نیز در این بخش پیشنهاد می شود. پزشکان می توانند مقالات تالیفی، کتب و انتشارات اختصاصی خود را نیز از این طریق به عموم علاقه مندان معرفی کنند.

رزرواسیون در طراحی سایت پزشکی

اصلی ترین دغدغه بیماران، گرفتن وقت ملاقات از پزشک است که به این طریق برطرف خواهد شد. نوبت دهی آنلاین مفیدترین بخش در سایت پزشکی است. سیستم جامع رزرو آنلاین، نیاز به مراجعه حضوری و یا تعیین وقت تلفنی را منتفی می کند. بیماران می توانند با مراجعه به این بخش از روزهای ویزیت و زمان های خالی پزشک مورد نظر اطلاع پیدا کرده و وقت ملاقات را رزرو کنند.

طراحی سایت پزشکی

تشکیل پرونده پزشکی الکترونیکی

طراحی سایت پزشکی امکانات فوق العاده ای را برای پزشکان فراهم می کند. تشکیل پرونده های پزشکی شامل: اطلاعات فردی و سوابق بیماری، روند درمان و داروهای مورد استفاده همگی در پرونده الکترونیکی بیمار ثبت می شود. این پرونده قابل ارجاع به دیگر پزشکان همکار و قابل دسترسی تحت وب می باشد. این اطلاعات می تواند توسط بیمار و به صورت آنلاین تکمیل شده و در هنگام مراجعه به رویت پزشک مورد نظر برسد. در روند درمان و تکمیل اطلاعات پزشکی نیز، در صورت صلاحدید، پزشک می تواند با دادن رمز عبور، دسترسی به  پرونده الکترونیکی را در اختیار بیمار قرار دهد.

پاسخ به پرسش های پزشکی

پزشکان به صورت مکرر و دائم مجبور به پاسخگویی به سوالات بیماران هستند که این کار زمان ارزشمندی را تلف می کند. پاسخگویی به سوالات بیماران و خانواده هایشان می تواند از طریق سایت انجام شود. مراجعین می توانند سوالات عمومی از قبیل علائم بیماری، بیمه های طرف قرارداد، هزینه های جاری، نوع خدمات بیمه ای و موارد مشابه را از طریق سایت مطرح کنند پاسخ مناسب را دریافت کنند. سوالات عمومی تر در همه سایت های پزشکی به صورت پیش فرض پاسخ داده شده که نیاز بسیاری ار مراجعین را برطرف می کند.

تست غربالگری آنلاین

در سایت پزشکی با طراحی پرسشنامه آنلاین ، می توان تست آنلاین بیماری را به صورت اینترنتی انجام داد و بیماران مشکوک را شناسایی و غربالگری کرد. به این ترتیب بیماران با توجه به نتیجه این آزمون می توانند مشاوره آنلاین و یا رایگان دریافت کنند. این مشاوره موجب تسهیل در روند درمانی شده و بیماران را به تعیین وقت و درمان های حضوری ارجاع می دهد.

گالری تصاویر سایت پزشکی

بخش گالری تصاویر یکی از قسمت های پر بازدید در یک سایت پزشکی است که می تواند در اعتمادسازی مراجعین تاثیر مثیتی داشته باشد. تصاویر ارائه شده شامل : امکانات، تجهیزات و خدمات انجام شده در مطب است. استفاده از ویدئوهای تبلیغاتی که محیط مطب را بهتر نمایش بدهد نیز در این بخش ضروری است.

اطلاع رسانی از تغییر آدرس مطب

در طراحی سایت پزشکی و قسمت تماس با ما، آدرس دقیق مطب، شماره تلفن، ایمیل و اطلاعات ضروری برای مراجعه بیماران الزامی است. نمایش آدرس بر روی نقشه گوگل می تواند به درستی محل مطب را مشخص کند. یکی از مشکلات پزشکان تغییر آدرس و جا به جایی مطب است. در حالت عادی امکان اطلاع رسانی به همه بیماران وجود ندارد. بدیهی است تماس تلفنی با همه بیماران نیز امکان پذیر نیست. با طراحی سایت پزشکی، امکان اطلاع رسانی از تغییر آدرس به سادگی مهیا شده است.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی و طراحی سایت پزشکی با امکانات ویژه و اختصاصی می باشد.