طراحی سایت استخدام
۰۸
بهمن

طراحی سایت استخدام

درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)

سایت استخدامی یا سایت کاریابی یکی از شناخته شده ترین سایت های اینترنتی است که روزانه هزاران بازدید کننده فعال دارد. در همه کشورهای جهان کاریابی یکی از دشوارترین امور در زندگی شخصی و اجتماعی افراد و به خصوص جوانان محسوب می شود. سایت هایی که در زمینه کاریابی و استخدام فعالیت می کنند همیشه بازدید کننده های زیادی دارند. سایت های استخدامی با انتشار و اطلاع رسانی از پروژه های استخدامی، مناسب ترین محل برای کاریابی هستند. برخی از بارزترین ویژگی های طراحی سایت استخدام در ادامه بررسی می شود:

طراحی سایت استخدام Responsive

بدون تردید  افرادی که به دنبال شغل و در جستجوی فرصت های جدید استخدام هستند، همواره از سایت های اسخدامی بازدید می کنند. تحقیقان نشان می دهد که درصد بسیار بالایی از این کاربران برای جستجو در سایت های اینترنتی از گوشی های موبایل استفاده می کنند. لذا ضروری است که در طراحی سایت استخدام ، خیل عظیم کاربران گوشی های هوشمند نیز در نظر گرفته شوند. طراحی ریسپانسیو برای سایت های استخدام یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی است که نباید نادیده گرفته شود. استفاده از گوشی های هوشمند برای کاریابی و جستجو در منابع آنلاین یک تجربه مثبت برای بازدیدکنندگان است.

میزبانی وب برای سایت استخدامی

شرکت های ارائه دهنده هاست و سرور بیشترین تاثیر را در پشتیبان گیری و نگهداری سایت دارند. سایت های کاریابی باید به صورت ۲۴ ساعته و در همه ایام هفته فعال باشند. سیستم پشتیبان گیری قوی و سرویس دهنده های معتبر می توانند خدمات مناسب تری ارائه نمایند. رفع مشکلات سایت استخدامی در کمترین زمان یک مزیت عالی محسوب می شود.

 طراحی خلاقانه سایت استخدام

رقابت در سایت های استخدامی بسیار جدی است. خلاقیت و ابتکار وجه تمایز سایت های موفق از سایت های تکراری است. کپی برداری از محتوای متنی یا قالب های سایت های رقیب، ضربه جبران ناپذیری به سئوی سایت وارد می کند. طراحی سایت استخدام دارای پیچیدگی های ظریفی است که نیاز به تجربه دارد همیشه از شرکت های طراحی معتبر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

طراحی سایت استخدام رایگان

طراحی صفحه سایت استخدام

مخاطبین خود را راهنمایی کنید! کاربران و بازدید کننده های سایت استخدام ، طیف وسیعی از افراد با مهارت های گوناگون را در بر می گیرند. بدیهی است پیدا کردن شغل مناسب از میان هزاران پیشنهاد دشوار و شاید غیر ممکن باشد. در طراحی سایت استخدام از بخش بندی حرفه ای برای مشاغل مختلف استفاده می شود. به این ترتیب امکان جستجو در حیطه کاری ساده تر خواهد شد. جستجو بر اساس زمان آگهی و استان نیز از مولفه های تاثیرگذار در سهولت استفاده از سایت است.

فرم درخواست آنلاین

اکثر بازدیدکنندگان وب سایت استخدامی، با انگیزه کاریابی و استخدام از سایت بازدید می کنند بنابر این طراحی فرم استخدام از ضروری ترین موارد است که باید به صورت حرفه ای انجام شود. فرم استخدام آنلاین شامل گزینه های اطلاعاتی مورد نظر شرکت های استخدامی است. علاوه بر اطلاعات شناسنامه ای قسمتی برای ارسال رزومه و آپلود فایل رزومه نیز در نظر گرفته می شود. با تکمیل فرم استخدام یک ایمیل به طور خودکار برای مدیر استخدامی و درخواست کننده ارسال خواهد شد. به این ترتیب اطلاعات متقاضی کار برای شرکت مورد نظر ارسال شده و پیگیری های بعدی از طریق ایمیل قابل انجام است.

اعتماد سازی در سایت استخدامی

رمز موفقیت سایت های استخدامی در جلب اعتماد کاربران است. معرفی شرکت درخواست کننده به همراه تصاویر و شرح مختصری از سوابق، موجب اعتماد بیشتری خواهد شد. متقاضیان کاریابی تمایل دارند درخواست خود را برای شرکت های معتبر ارسال کنند. بدیهی است افشای اطلاعات شخصی و شناسنامه ای افراد متقاضی باید تحت نظارت و کنترل انجام گیرد. سایت استخدامی مسئول حفظ امنیت اطلاعات کاربران نیز می باشد.

بهینه سازی و سئو وب سایت استخدام

کاربران سایت های اینترنتی سرمایه های بالقوه‌ای هستند که موجب رونق کسب و کارهای اینترنتی می شوند. سایت های استخدامی که در صفحه اول موتورهای جستجو دیده می شوند کاربران بیشتری را به خود جلب می کنند. استفاده از الگوریتم های سازگار با ربات های جستجوگر، بهینه سازی تصاویر سایت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوا، سرعت بارگذاری بالای صفحات و رنگ‌بندی اصولی سایت از مؤلفه هایی هستند که در بهبود کیفیت سایت و بهینه سازی محتوای آن نقش دارند.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه، آماده خدمت رسانی و طراحی سایت با امکانات اختصاصی می باشد.