طراحی سایت آموزشی
۰۷
بهمن

طراحی سایت آموزشی

اینترنت بزرگترین منبع برای آموزش و یادگیری آنلاین است. طراحی سایت آموزشی برای آموزشگاه ها، موسسات آموزشی، پژوهشکده ها و سازمان های ذیربط آموزشی انتخابی آگاهانه است که به ترویج علم و دانش کمک خواهد کرد. ارائه فایل های آموزشی آنلاین فرصت دستیابی به آموزش فراگیر را برای همه افراد ایجاد می کند.  امروزه بسیاری از آموزشگاه های معتبر، کلاس ها و دوره های مجازی را نیز مدیریت می کنند.

بسیاری از افراد فرصت شرکت در کلاس های حضوری و سنتی را ندارند و از کلاس های آموزشی مجازی برای ارتقا معلومات استفاده می کنند. یادگیری آنلاین وابسته به زمان و مکان خاصی نیست و پیشنهاد مناسبی برای آموزش بزرگسالان و شاغلین می باشد. سایت آموزش آنلاین یکی از پر بازدیدترین سایت های اینترنتی است که همیشه مخاطب فعال و پویا دارد. طراحی اختصاصی سایت آموزشی فرصت فعالیت های تعاملی بیشتری را برای آموزشگاه ها و کاربران به وجود می آورد.

مزایای طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی مزایای بسیاری را برای آموزشگاه ها به همراه دارد. سایت آموزشی بهترین راه برای جذب دانشجویان و تبلیغ آنلاین است. تبلیغات کاغذی برای موسسات آموزشی بسیار پر هزینه است ! سایت آموزشی با هزینه ای کمتر، تبلیغات گسترده و خارج از منطقه را نیز امکان پذیر می کند.

تاریخچه و معرفی آموزشگاه

سایت آموزشی مسیری هموار برای معرفی موسسه آموزشی است. شرح فعالیت های موسسه آموزشی یا آموزشگاه، رزومه کاری اساتید، تاریخ کلاس های آموزشی و موارد بسیاری را می توان برای سایت آموزشی در نظر گرفت. طراحی سایت موثرترین راه برای معرفی موسسه آموزشی به مخاطب خاص است.

برگزاری کلاس های آنلاین

هزینه های تشکیل کلاس، اجاره محل کلاس ها و هزینه های جانبی با تشکیل کلاس های انلاین ثبت نام آنلاین به طرز محسوسی کاهش می یابد. تدوین دوره های آموزشی و ارائه دروس آنلاین مشکلات کمتری از کلاس های فیزیکی دارد. استقبال از آموزش های مجازی هر روز بیشتر می شود و داشجویان شاغل، تمایل بیشتری به شرکت در این کلاس ها دارند.

قالب سایت آموزشی

ثبت نام آنلاین

امکان ثبت نام آنلاین و پرداخت هزینه کلاس ها از طریق درگاه امن بانکی برای سایت آموزشی یک مزیت محسوب می شود. به این ترتیب عملیات محاسبه شهریه دوره ها، تخفیف های دوره ای و دیگر پرداخت ها به سادگی انجام می شود. در چارت مخصوصی قیمت دوره ها به همراه زمان تشکیل کلاس و حتی نام استاد از قبل مشخص می شود.

ایجاد فضای جذاب آموزشی

افزایش حضور دانشجویان مجازی و مشارکت در کلاس های آنلاین ، نشان دهنده موفقیت سایت های آموزشی است. ایجاد فضایی جذاب برای یادگیری به صورت فردی یا گروهی، پشتیبانی حرفه ای و مشاوره های تحصیلی، استفاده از اصول روانشناسی در ارائه دوره ها، دسترسی آسان به بخش های سایت، بخشی از جذابیت های سایت آموزشی هستند.

بخش مقالات آموزشی

استفاده از اخبار و مطالب آموزشی مفید همیشه مورد توجه کابران قرار می گیرد و به بهبود کیفیت سایت نیز کمک می کند .موسساتی که در زمینه علمی خاصی فعالیت دارند می توانند مقالات تالیفی از اساتید سایت را انتشار دهند تا کاربران بیشتری را جذب کنند.

تدریس سمعی و بصری آنلاین

چنانچه در تدریس از محتوای دیداری و شنیداری به طور هم زمان استفاده شود، بازده بیشتری دارد. در سایت آموزشی با ارائه ویدیوهای آموزشی و امکان دانلود این مباحث می توان کیفیت بالاتری را ارائه داد. دانلود فایل های ویدیویی و صوتی، امکان تکرار چند باره را برای دانشجویان فراهم می کند.

امکانات سایت آموزشی

 • برگزاری آزمون های تستی و تشریحی آنلاین
 • معرفی و فروش کتب و جزوات آموزشی
 • ثبت نام دوره های آموزشی آنلاین
 • ارائه پاورپوینت مباحث آموزشی
 • معرفی اساتید برجسته آموزشگاه
 • امکان تبادل نظر بین اساتید و دانشجویان
 • انجمن های گفتگو برای دانشجویان
 • دریافت نظرات کاربران در زمینه های مختلف
 • ارائه نمودارهای آموزشی
 • ایجاد پروفایل کاربری دانشجویان
 • ارسال خبرنامه پیامکی
 • تقویم آموزشی و برنامه هفتگی

آنچه در طراحی سایت آموزشی مهم است رقابت در فضای آنلاین است. موسسات آموزشی زیادی در این راستا فعالیت دارند. برای افزایش بازدید و بهره وری بیشتر سایت، باید سئو و بهینه سازی سایت آموزشی را جدی بگیرید. طراحی سایت پایان کار یک موسسه آموزشی نیست. جستجوی کلمات کلیدی ، به روز رسانی مطالب، سئوی تصاویر، سرعت مناسب، طراحی اپلیکیشن موبایل، پشتیبانی ۲۴ ساعته و مولفه های دیگری باید در نظر گرفته شود تا یک سایت آموزشی بالاتر از رقبا قرار گیرد.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه، آماده خدمت رسانی و طراحی سایت با امکانات ویژه و اختصاصی می باشد.