بهینه سازی تصاویر سایت
۱۱
بهمن

بهینه سازی تصاویر برای بهبود سئو سایت

بهبود دهی وضعیت سئو سایت مهم ترین اقدامی است که پس از طراحی سایت باید صورت گیرد. از آنجایی که تصاویر بخشی از محتوای تمامی وب سایت ها را شامل می شوند و وجود عکس در هر سایت موجب جلب توجه بازدیدکنندگان و جذاب تر شدن محتوای سایت می گردد، پرهیز از درج تصویر و محتوای بصری شدیدا به سایت ضربه می زند و اما توجه به بهینه سازی تصاویر سایت می تواند سئو وب سایت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. بهینه سازی تصاویر وب سایت باید به گونه ای انجام شود که هم در نظر بیننده سایت و هم از دیدگاه موتورهای جستجو از استانداردهای لازم برخوردار باشد. در ادامه شما را روش کاربردی برای بهینه سازی تصاویر سایت و بهبود سئو آشنا خواهیم کرد.

توجه به فرمت تصویر

توجه به فرمت یکی از عکس ساده ترین نکات بهینه سازی تصاویر سایت است. فرمت های رایج ذخیره عکس JPEG,PNG و GIF هستند. اما می توان تصاویر را با قالب های دیگری نظیر TIFF RIF, EXIFو BMP نیز ذخیره نمود. اغلب مرورگرها به گونه ای طراحی شده اند که قادر به نمایش انواع فرمت های تصاویر هستند. اما گاه برخی مرورگرها در نمایش فرمت های خاص تصویر دچار مشکل می شوند. پس نخستین کار برای بهینه سازی تصاویر، ذخیره آن ها با یک فرمت رایج است.

بهینه سازی تصاویر با تغییر نام

هدف اصلی بهینه سازی تصاویر، بهبود سئو سایت است. پس باید همانطور که به انتخاب کلمه کلیدی سایت خود اهمیت می دهید، در انتخاب نام مناسب برای تصاویر نیز وسواس به خرج دهید. حتما از اسامی مرتبط به عکس استفاده کنید و از درج اعداد یا حروف برای نام گذاری عکس بپرهیزید. بهترین روش نام گذاری برای بهینه سازی تصویر سایت آن است که از کلمه کلیدی در نام گذاری عکس استفاده نمایید.

بهینه سازی حجم تصاویر

کنترل حجم تصاویر، سومین کاری است که در راستای بهینه سازی تصاویر سایت باید انجام دهید. تصاویر کم حجم معمولا ابعاد کوچکی دارند یا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. بنابراین برای بیننده جذابیتی ندارند. از سوی دیگر تصاویر بسیار با کیفیت و با ابعاد بزرگ دارای حجم زیادی هستند که سبب کند شدن سایت و دیر لود شدن تصاویر می گردد و در بسیاری از مواقع کاربران هنگام مواجهه با تصاویر حجیم، از وب سایت خارج می شوند. بهینه سازی تصاویر باید به گونه ای باشد که نه کیفیت تصویر از دست برود و نه سرعت بارگذاری آن کاهش پیدا کند. می توانید با نرم افزارهای ویرایش تصاویر نظیر فتوشاپ، نسب به کم کردن حجم عکس های سایت اقدام نمایید. ابعاد حدودی ۴۰۰*۶۰۰ برای درج در وب سایت پیشنهاد می شود.

درج لینک بر روی تصویر

آخرین نکته برای بهینه سازی تصاویر که در این مطلب به آن اشاره می کنیم، درج لینک بر روی تصویر است که در بهبود سئو سایت تاثیر بسیاری دارد. لینکی که بر روی تصویر مورد نظر می گذارید می تواند لینک داخلی به سایر محتویات سایت خود یا یک لینک خارجی به سایر وب سایت ها باشد.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه، آماده خدمت رسانی و طراحی سایت با امکانات اختصاصی می باشد.