طراحی سایت شخصی
۰۶
بهمن

طراحی سایت شخصی

درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)

سایت شخصی جهت نمایش فعالیت های یک شخص خاص طراحی می شود. همه اشخاص حقیقی می توانند در سایت شخصی اختصاصی خود، اهداف، علاقه مندی ها، مهارت ها، فعالیت های فردی و اجتماعی، نظرات و تجارب خویش را به نمایش عمومی بگذارند. محدودیتی در طراحی سایت شخصی برای نوع فعالیت شخص وجود ندارد. شخصیت های هنری، سیاسی، اجتماعی، علمی و همچنین افراد معمولی نیز می توانند یک سایت شخصی اختصاصی داشته و از طریق آن با دیگران در ارتباط و تعامل باشند.

اهمیت طراحی سایت شخصی

شبکه های اجتماعی زیادی برای ارتباطات دوستانه و تعامل با دیگران وجود دارند که همگی تابع قوانین مشخص و تعریف شده ای هستند. طراحی سایت شخصی به مراتب با ارزش تر از فعالیت در شبکه های اجتماعی است. سایت شخصی امکانات گسترده ای را در اختیار فرد قرار می دهد و اعتبار جهانی بیشتری دارد. سایت شخصی فضایی برای بیان اندیشه ها و ابراز مهارت ها یا استعدادهای ذاتی شخص است. بسیاری از اشخاص عادی توانسته اند با نمایش توانمندی های خود، با شرکت های تجاری و صنعتی بزرگ ارتباط پیدا کنند. با طراحی سایت شخصی و مدیریت آن، زمینه های تخصصی به گونه ای حرفه ای تر در معرض دید قرار می گیرد.

امکانات طراحی سایت شخصی

طراحی وب سایت اشخاص با توجه به زمینه فعالیت شخص انجام می شود. ساختار طراحی و ظاهر این سایت ارتباط مستقیمی با نوع کارکرد و انتظار شخص دارد. پیاده سازی سیستم های مدیریت محتوا و قالب های گرافیکی با نظر و رضایت شخص سفارش دهنده انجام می شود. انتظار افراد از حضور در فضای وب تعیین کننده نوع طراحی سایت است. به طور معمول این قابلیت ها در سایت شخصی لحاظ می شوند:

طراحی صفحه بیوگرافی

اطلاعات مندرج در این قسمت توسط سفارش دهنده در اختیار تیم طراحی قرار می گیرد. در زندگینامه یا بیوگرافی باید شرح حالی از زندگی شخص، از دوران طفولیت تا به امروز نوشته شود. در این صفحه بهتر است مدارج علمی و تجارب تخصصی نیز در خلال بیوگرافی اطلاع رسانی شود.

طراحی وب سایت اشخاص

طراحی صفحه رزومه

رزومه با بیوگرافی تفاوت داشته و اهمیت بیشتری برای شخص دارد. در طراحی صفحه رزومه، شرح فعالیت ها، سوابق کاری، تجارب ارزشمند، مهارت های فنی، توانمندی های فردی و هر مطلبی در این ارتباط شرح داده می شود. طراحی صفحه رزومه در سایت شخصی دارای ریزه کاری های زیادی است.

طراحی بخش یادداشت های من

یکی از مهیج ترین بخش ها در سایت شخصی، صفحه یادداشت های روزانه است که در آن می توان به بیان دیدگاه و تحلیل های موضوعی از تحولات اجتماعی و یا رشته تخصصی مورد نظر داشت. مدیریت صحیح و مستمر صفحه یادداشت های روزانه می تواند بازدیدکننده های دائمی را برای سایت شخصی به دنبال داشته باشد. برای اینکه تعامل خوبی با بازدید کننده ها داشته باشید بهتر است صفحه یادداشت های من را فعال نگه دارید.

طراحی صفحه تماس

شاید تصور کنید که طراحی صفحه تماس در یک سایت شخصی، از بخش های غیر معمول است. در نظر داشته باشید که وب سایت شخصی می تواند چشم انداز کاری غیر منتظره ای را به وجود آورد. با ارائه راه های تماس ، ارتباط فرد با شرکت های تجاری و غیره میسر خواهد شد. بر خلاف سایت شرکتی یا سایت فروشگاهی نیازی به آدرس دقیق نیست. در این صفحه تلگرام، ایمیل و صفحه اینستاگرام شخص قرار می گیرد.

طراحی سایت شخصی و تصاویر

بخش گالری تصاویر از پر بازدیدترین صفحات یک سات شخصی است. مجموعه ای از تصاویر پرتره و یا فعالیت های حرفه ای شخص در یک گالری قرار گرفته و به طرز زیبایی دیزاین می شود.

طراحی بخش چت و گفتگو

طراحی بخشی برای گفتگوی آنلاین و مستقیم بیشترین کاربرد را در سایت شخصی دارد. علاوه بر اشخاصی که تمایل به گفتگو و صحبت های عادی دارند، امکان دریافت پیشنهادات جالب و غیر منتظره هم جود دارد. در بخش چت هم گفتگوهای دوستانه و هم تعاملات کاری را می توان مدیریت کرد.

در طراحی سایت شخصی پیاده سازی لینک دوستان، آمار بازدید کننده ها، فایل های دانلودی، بخش مقالات از متداول ترین بخش های سایت است. علاوه بر موارد ذکر شده، با توجه به فعالیت و نوع کاربرد سایت شخصی می توان موارد اختصاصی را اضافه کرد.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی و طراحی سایت با امکانات ویژه و اختصاصی می باشد.