طراحی سایت فروشگاهی
۰۲
بهمن

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی یک شیوه مدرن و کارآمد برای معرفی و فروش محصول است. هر سایتی را نمی توان یک سایت فروشگاهی مناسب دانست. طراحی سایت فروشگاهی با توجه به نوع محصول و قابلیت های مورد نیاز به صورت تخصصی و ویژه انجام می شود. این سایت ها فروشگاه هایی هستند که به صورت آنلاین محصولات و کالاهای کوچک و بزرگ را در معرض دید مشتری قرار می دهند.کسب و کارهای کوچک و نوپا می توانند با سایت فروشگاهی، کسب و کار خود را رونق بخشند. قطب های بزرگ تجاری و فروشگاه های برتر اینترنتی با ایجاد یک سایت فروشگاهی شروع به فعالیت اینترنتی کرده اند. برای اینکه یک سایت فروشگاهی طراحی شود می بایست مولفه های بسیاری مورد توجه قرار گیرد. به طور معمول برای طراحی سایت فروشگاهی این موارد در نظر گرفته می شود.

طراحی سایت فروشگاهی جذاب

جذابیت برای مشتری اولین نکته ای است که در طراحی سایت فروشگاهی در نظر گرفته می شود. مشتری باید بتواند در کوتاه ترین زمان از محصولات فروشگاه دیدن کند و در صورت نیاز سفارش را ثبت کند. سایت فروشگاهی نباید دارای رنگ بندی، گرافیک و یا محتوای خسته کننده باشد. سایت فروشگاهی همچون ویترینی است که محصولات را به نمایش می گذارد. صرف هزینه برای طراحی ویترین نوعی سرمایه گذاری برای فروش بیشتر محصولات است. مشتری باید بخواهد ساعت ها در این فروشگاه پرسه بزند و از تماشای محصولات و کالاهای ارائه شده لذت ببرد و ترغیب به خرید محصولات بیشتری شود. امکان خرید محصولات و عملیات پردخت و غیره باید به ساده ترین نحوی در یک فروشگاه اینترنی لحاظ شود.

معرفی محصولات در سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی یک فروشگاه لوکس و شیک است که گلچینی از محصولات و کالاها را در صفحه اصلی قرا می دهد. مشتری با دیدن این ویترین یک دید کلی از محصولات را به دست آورده و ترغیب به دیدن بقیه محصولات می شود. امکان مقایسه بین محصولات یکی از جذاب ترین بخش هایی است که مشتری به ان نیاز دارد. مقایسه بین محصولات مشابه ، مقایسه قیمت و کارکرد، نقد و بررسی محصول یا خدمات ارائه شده از بخش های اصلی در طراحی سایت فروشگاهی است.

مدیریت سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی باید رابط مدیریتی ساده ای داشته باشد. مدیر سایت فروشگاهی باید قادر به اعمال تغییرات روزانه و موردی روی سایت باشد. تغییر در موجودی و نوع کالا، تغییر در قیمت اجناس و تغییر در چیدمان از اصلی ترین مواردی است که در یک سایت فروشگاهی روزانه چند بار انجام می شود. طراح با تجربه راهی برای مدیریت آسان و به روزرسانی سایت فروشگاهی را اعمال خواهد کرد. انجام تغییرات مداوم سایت فروشگاهی نباید پیچیده و وقت گیر باشد. انجام کلیه محاسبات آماری، درآمد فروش، موجودی انبار، ثبت سفارش ها، جداول و نمودارهای آماری همگی در طراحی سایت فروشگاهی به بهبود کیفیت مدیریت سایت کمک می کند. کسب اطلاعات آماری و سفارش های مورد علاقه خریداران در تحلیل نهایی و فروش محصولات بعدی تاثیر فراوانی دارد.

راهنمای طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی واکنشگرا

سازگاری سایت فروشگاهی با تبلت و گوشی ها را نباید نادیده گرفت. طراحی سایت واکنشگرا می تواند خریداران را به سوی سایت سرازیر کند. گوشی ها و تبلت ها یکی از ضروری ترین لوازم کاربردی برای اقشار مختلف جامعه هستند و در حدود ۷۰ درصد از کاربران برای جستجو در اینترنت از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. یک تیم طراحی حرفه ای می توانند طراحی سایت فروشگاهی را از ابتدا تا مرحله نهایی انجام دهند.

نماد الکترونیک در سایت فروشگاهی

جلب اعتماد در فضای مجازی بسیار دشوار است. ترغیب مشتری به پرداخت پول و خرید از سایت نیاز به اعتماد سازی دارد. کلاهبرداری های اینترنتی در کمین خریداران هستند. فروشگاه های اینترنتی که از نماد الکترونیک استفاده می کنند در جلب اعتماد مشتری موفق تر هستند. وزارت صنعت و معدن، متولی اعطای نماد الکترونیک به سایت های فروشگاهی است. سایت های طراحی شده توسط شرکت های معتبر می توانند نماد الکترونیک را با هماهنگی دریافت کنند.

امنیت در سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی محدود به معرفی محصولات نیست. یک فروشگاه با فروش و پرداخت می تواند رشد و توسعه پیدا کند. دریافت وجه از مشتری مهم ترین بحث در ایمنی سایت فروشگاهی است . مشتری باید بتواند پرداختی امن را از فروشگاه اینترنتی تجربه کند. طراحی سایت فروشگاهی ایمن با استفاده از درگاه های امن بانکی، سیستم پرداخت امن و راحتی را در نظر می گیرد. سیستم های رمزگذاری، کدهای امنیتی، استفاده از پروتکل های امنیتی، همگی برای حفظ اطلاعات حساب کاربران در فروشگاه اینترنتی ضروری است.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه آماده خدمت رسانی و طراحی سایت فروشگاهی با امکانات ویژه و اختصاصی می باشد.