افزایش رتبه سایت در گوگل
۱۰
بهمن

۸ ترفند برای افزایش رتبه سایت در گوگل (۱)

گوگل یکی از محبوب ترین سایت های جستجو در بین کاربران اینترنتی است که اعتبار زیادی دارد. افزایش رتبه سایت در گوگل موجب جذب کاربران و بازدید کننده ها به وب سایت می شود. جذب کاربران یکی از مهم ترین راه های رونق کسب و کار اینترنتی است. الگوریتم های گوگل به طور مداوم در حال اصلاح و تغییر است و همواره جایگاه سایت ها در گوگل دستخوش تغییر می شود. برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و پیشی گرفتن از سایر رقبا باید از جدیدترین الگوریتم های گوگل مطلع شده و تکنیک های سئو را برای بهینه سازی سایت اجرا کنید. در ادامه با ۸ تکنیک مهم برای افزایش رتبه سایت در گوگل آشنا می شوید.

۱-افزایش رتبه سایت در گوگل با تولید محتوای با کیفیت

بدون تردید محتوای با کیفیت همان ترفند طلایی برای جذب کاربران به سایت است. برای تهیه محتوای مناسب با توجه به موضوع فعالیت سایت، از کلمات کلیدی مرتبط استفاده می شود. بسیاری از سایت ها با استفاده از صفحات جعلی و کلمات کلیدی، سعی در رسیدن به صفحات اول گوگل دارند. ربات های خزنده گوگل به اندازه کافی هوشمند هستند و به سادگی می توانند صفحات جعلی را شناسایی کنند. بدیهی است استفاده از کلمات کلیدی و ایجاد صفحات جعلی و بدون محتوا، از نظر گوگل یک امتیاز منفی است که می تواند وب سایت را برای مدتی و حتی همیشه از لیست جستجوی گوگل حذف نماید.

برای تولید محتوای مناسب وقت بگذارید و روی کلمات کلیدی مناسب سایت، تحقیق کنید. انتخاب متون مناسب و پاراگراف بندی متن یک امتیاز مثبت محسوب می شود. استفاده از تصویر متناسب با موضوع به کیفیت محتوای تولید شده کمک می کند. کپی از روی مطالب سایت های دیگر نیز هیچ امتیازی نزد ربات های جستجوگر گوگل به همراه نخواهد داشت.

۲-افزایش رتبه سایت در گوگل با افزایش سرعت سایت

توجه به سرعت سایت و افزایش سرعت بارگیری اهمیت زیادی نزد گوگل دارد. این موضوعی است که منجر به رضایت بازدیدکننده ها نیز می شود. کاربران سایت های کند را به سرعت ترک می کنند. تکنیک های فنی زیادی برای افزایش سرعت سایت وجود دارد که توسط تیم طراحی سایت انجام می شود. برخی از این تکنیک های فنی با اعمال تغییرات روی بخش هایی از سایت عمل می کنند. فشرده سازی کدها ، Browser Caching و بهینه سازی تصاویر برخی از این تکنیک ها هستند. همیشه بعد از اجرای تکنیک های افزایش سرعت سایت، یکبار عملکرد صحیح سایت را بررسی کنید.

۳- افزایش رتبه سایت در گوگل با Link Building

Link Building دریافت لینک از سایت های معتبر است که به اعتبار سایت و ارزش آن نزد گوگل می افزاید. بک لینک ها تاثیر زیادی روی سئو سایت و بهبود کیفیت رتبه سایت دارند. در نظر داشته باشید که خرید بک لینک و یا دریافت لینک های بی ارزش و غیر معتبر، تاثیر منفی روی رتبه سایت خواهد داشت. بهترین شیوه هدایت سایت های با ارزش به سمت سایت با محتوای با کیفیت است.

۴- افزایش رتبه سایت در گوگل با تجربه کاربری قوی

جلب رضایت کاربران مهم ترین فاکتور برای گوگل است. گوگل به زمان سپری کردن کاربران در سایت، کلیک روی دیگر صفحات و سلیقه کاربری بیش از گذشته اهمیت می دهد. طراحی سایت، سرعت بارگیری، ساختار مناسب و عوامل بسیاری منجر به تجربه کاربری قوی می شوند رعایت اصول طراحی از ملزومات اولیه یک سایت است.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه، آماده خدمت رسانی و طراحی سایت با امکانات اختصاصی می باشد.

این مطلب ادامه دارد……