سرعت ایندکس مطالب سایت
۱۱
بهمن

چگونه سرعت ایندکس مطالب سایت را افزایش دهیم؟

ایندکس مطالب سایت به مفهوم قرار گرفتن صفحات سایت در موتورهای جستجو است. افزایش سرعت ایندکس مطالب از چالش هایی است که مدیران سایت با آن درگیر هستند. صفحات مهم و جدید وب سایت به محض انتشار روی موتورهای جستجو دیده نمی شوند. قرار گرفتن مطالب منتشر شده در لیست جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و دیگر موتورهای جستجو بستگی به سرعت ایندکس مطالب سایت دارد.

روزانه سایت های زیادی در اینترنت، مطلب منتشر می کنند و در این زمینه رقابت شدیدی وجود دارد. ایندکس مطلب قبل از دیگر سایت ها و در اولین ساعات بعد از انتشار اهمیت زیادی در پیشی گرفتن از رقبا در زمینه کاری مورد نظر دارد. سرعت ایندکس موضوع مهمی به ویژه در سایت خبری و اطلاع رسانی است. برای اینکه سرعت ایندکس سایت افزایش داشته باشد این موارد را جدی بگیرید

برنامه زمانی منظم برای انتشار مطالب

ربات های خزنده موتورهای جستجوگر،تحت برنامه ای منظم برنامه ریزی شده اند و از سایت هایی که به طور مرتب و طبق برنامه مشخصی، محتوا نشر می دهند استقبال می کنند. محتوای غیر تکراری و مفید برای کاربران جذابیت بیشتری دارد، محتوایی که بتواند کاربران را به خود جذب کند، توجه ربات های خزنده را نیز به خود جلب می کند. چنین محتوایی تحت حمایت موتورهای جستجو نیز قرار می گیرد. برنامه ریزی منظم برای انتشار محتوا، شاخک های خزنده های گوگل را در زمان مشخص به سوی سایت هدایت می کند.

هدایت ربات های خزنده

برای اینکه از سرعت ایندکس مطالب سایت افزایش یابد باید با چند ترفند ربات های خزنده را به صفحات سایت هدایت کرد. در این مورد سه راهکار مهم وجود دارد که باید به آن توجه کرد:

الف- سرعت بارگذاری صفحات سایت : سرعت بارگذاری در بهینه سازی و سئو سایت تاثیر مثبت داشته و موجب ماندن کاربران در سایت خواهد شد. علاوه بر کاربران خزنده ها نیز از سایت هایی با سرعت لود بالاتر، رضایت بیشتری دارند.

ب-حذف مطالب تکراری در سایت: اگر مطالب سایت از طریق چند آدرس باز شوند، باید آدرس های تکراری را حذف کنید. باز شدن یک پست در چند آدرس، موجب گمراهی گوگل می شود. چنانچه ربات های خزنده نتوانند آدرس اصلی و فرعی را تشخیص دهند، کل آدرس را از لیست جستجو حذف خواهند کرد.

ج- صفحات از دست رفته: اگر در بازه ای از زمان سایت از دسترس خارج شده باشد، برخی از صفحات برای موتورهای جستجو ناشناخته می شوند. با بررسی لیست Crawl Errors صفحاتی را که امکان دسترسی به آن وجود ندارد خواهید دید. با بررسی این لیست و رفع مشکل، سرعت ایندکس مطالب سایت را بالا برده و گوگل دوباره مطالب را رصد خواهد کرد.

افزایش سرعت ایندکس با درخواست از گوگل

گوگل وبمستر تولز نام ابزاری است که امکانات زیادی دارد از جمله می توانید با گوگل وبمستر تولز درخواست بررسی بیشتر سایت را به خزنده های گوگل اعلام کنید. به این ترتیب مطالب بیشتری از سایت در بازه زمانی کوتاه تری توسط ربات های خزنده بررسی و شناسایی می شوند. در پنل مدیریتی گوگل وبمستر خود بخش crawl rate را تنظیم کنید.

سرعت ایندکس سایت را می توان با استفاده از ترفندهای زیادی افزایش داد. به روز رسانی نقشه سایت، ایجاد لینک های داخلی مناسب، بهینه سازی تصاویر، بک لینک ها همگی از مواردی هستند که آنتن های حساس ربات های خزنده موتورهای جستجو را به سمت سایت هدایت می کنند.

کاوان وب با کادری متخصص و با تجربه، آماده خدمت رسانی و طراحی سایت با امکانات اختصاصی می باشد.